تزریق بوتاکس

توسط | مارس 23, 2020 | جوانسازی | 0 نظر

تزریق بوتاکس چیست

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی پوست است که توانایی فلج کردن همه ماهیچه های ارادی و غیر ارادی را داشته و شایع ترین مورد استفاده آن در زیبایی، رفع چین و چروک ها و خطوط ناشی از فعالیت بیش از حد ماهیچه ها می باشد.

چنانچه از مقدار مناسبی از ماده، ماده ای استاندارد و همینطور تکنیکی درست برای تزریق بوتاکس بهره گرفته شود آثاری در حد و اندازه عمل های زیبایی و لیفت، در صورت پدیدار می شود البته با این تفاوت که با انجام این روش جوانسازی هیچگونه جای زخمی بر روی پوست باقی نمانده و دوران نقاهت آن بسیار کوتاه و در حد چند ساعت می باشد.

 

تزریق بوتاکس

 

بوتاکس چیست؟

این ماده از سمی به نام بوتولینوم به دست آمده و نوعی از آن می باشد که تصفیه شده است. بسیاری از افراد با شنیدن نام سم بوتولینوم ترسیده و از انجام روش تزريق بوتاکس خودداری می نمایند، این دسته از افراد باید بدانند با اینکه این سم در دوزهای زیاد خطرناک و کشنده بوده اما در صورتی که در مقادیر کنترل شده و کم مورد استفاده قرا بگیرد نه تنها در زمینه های زیبایی که کاربردهای فراوانی نیز در زمینه های درمانی خواهد داشت.

بوتاکس با جلوگیری از انتقال سیگنال های عصبی در ناحیه تحت تزریق، به تدریج موجب از کار افتادن ماهیچه های موضع مورد نظر خواهد شد؛ بدیهی است که چین و چروک و خطوط موجود در پوست در صورت عدم حرکت ماهیچه ها به مرور کمتر شده یا به طور کلی از بین خواهند رفت.

بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

اثر این ماده به طور معمول حدود 2 تا 6 ماه ماندگار می باشد، بعد از گذشت این مدت زمان ( که البته در افراد مختلف متفاوت می باشد ) به طور مجدد ترشح ماده استیل کولین از سر گرفته شده و عضلات حرکت و انقباض خود را شروع خواهند کرد.

لازم به ذکر است که عمق این چین و چروک ها به تدریج و با هر بار تزریق کمتر خواهد شد.

موارد منع تزریق بوتاکس چیست؟

توصیه دکتر سوسن میرالهی به افراد ذیل این است که از انجام این روش جوانسازی خودداری نمایند:

  • اشخاصی که دارای سابقه حساسیت به ماده بوتاکس می باشند.
  • افرادی که به بیماری های عصبی و روانی ابتلا دارند.
  • اشخاصی که دارای بیماری های التهابی و عفونت در ناحیه تحت تزریق می باشند.
  • افرادی که از داروهای خاصی مثل داروهای قلبی استفاده می نمایند.
  • خانم هایی که در دوران بارداری قرار داشته یا شیرده هستند.

هزینه تزریق بوتاکس

تعیین هزینه این روش به برند مورد استفاده، میزان ماده مورد نیاز و غیره بستگی داشته و به همین دلیل نمی توان قبل از معاینه بیمار هزینه دقیقی را به ایشان اعلام نمود.