جراحی بینی استخوانی

توسط | فوریه 19, 2020 | جراحی زیبایی صورت | 0 نظر

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی برطرف کردن ایرادات موجود در ظاهر بینی های استخوانی متمرکز است و با رفع این مشکلات موجب تغییر و بهبود ظاهر اشخاص و افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود.

 

جراحی بینی استخوانی

 

ویژگی بینی های استخوانی چیست؟

بینی های استخوانی دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را از بینی های استخوانی متمایز می کنند، این ویژگی ها عبارتنداز:

  1. وجود قوز : بر روی پل بینی های استخوانی معمولاً یک برآمدگی وجود دارد که به آن قوز گفته می شود. قوز ظاهر بینی را به خصوص از زاویه نیم رخ به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. لازم به ذکر است که حذف این برآمدگی مهم ترین دلیل افراد برای انجام جراحی بینی استخوانی می باشد.
  2. نازک بودن پوست بینی : پوست بینی های استخوانی دارای ضخامت زیادی نبوده و نازک است که این امر موجب نمایان شدن هر چه بهتر تغییرات صورت گرفته در ساختمان و استخوان های بینی می شود. البته باید بگوییم که نازک بودن بیش از اندازه پوست بینی نیز دردسرساز است زیرا در این صورت بی نظمی های موجود در ساختار بینی قابل رویت خواهد بود.
  3. مستحکم بودن ساختار بینی: ساختمان بینی متشکل از استخوان و غضروف است؛ در بینی های استخوانی این غضروف ها از استحکام بسیار زیادی برخوردار هستند که این امر فرم دهی بینی را راحت کرده و دست جراح را برای ایجاد تغییرات لازم همچون صیقل دادن استخوان ها بازتر می گذارد.

علت ایجاد بینی استخوانی چیست؟

  1. وراثت : در برخی از افراد به دلیل مسائل ارثی و عوامل ژنتیکی غضروف های بینی بیش از اندازه رشد کرده و این امر موجب پدیدار شدن قوز و عقابی شدن بینی می شود.
  2. ضربه: دلیل رشد بیش از اندازه غضروف ها و استخوان های بینی در تمامی افراد مسائل ژنتیکی نیست. در بسیاری از افراد وارد شدن ضربه به بینی در اثر حوادث مختلفی همچون نزاع یا انجام ورزش های رزمی همچون بوکس موجب می شود که بافت غضروفی بینی بیش از حد رشد کند.

تورم و کبودی بعد از جراحی بینی استخوانی

جراح برای اینکه بتواند مشکلات موجود در ساختمان بینی را رفع کرده و شکل ظاهری بینی را اصلاح کند و به فرم دلخواه تغییر دهد می بایست به ساختار غضروفی-استخوانی آن دسترسی داشته باشد که این امر فقط با برش دادن پوست و جدا کردن آن از ساختمان بینی امکان پذیر است.

ایجاد برش و تغییر در ساختار بینی مقداری تورم و کبودی را بعد از جراحی زیبایی بینی برای افراد به دنبال دارد که البته میزان آن در افرادی با بینی های استخوانی به مراتب از افراد دارای بینی گوشتی کمتر است.

با رعایت رژیم غذایی، چسب زدن بینی و رعایت نکاتی که دکتر سوسن میرالهی ، جراح بینی کرج در جلسه مشاوره به شما توصیه می کنند می توانید در روند کاهش این عوارض تسریع ایجاد کنید.