جراحی بینی گوشتی

توسط | مارس 3, 2020 | جراحی زیبایی صورت | 0 نظر

عمل جراحی بینی گوشتی

ساختار بینی متشکل است از پوست، بافت های زیرپوستی و غضروف که در هر فرد دارای ویژگی های متفاوتی بوده و به طور کلی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می گردد. در ادامه توضیحاتی در رابطه با جراحی بینی گوشتی ارائه کرده ایم.

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی هایی که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم از جمله بارزترین ویژگی های بینی های گوشتی می باشند:

  • دارای ظاهر گرد می باشند.
  • پره های این نوع بینی پهن و برجسته است.
  • پوست بینی دارای منافذ بیشمار چربی می باشد.
  • غضروف های سازنده این نوع بینی ضعیف هستند.

 

جراحی بینی گوشتی

 

محدودیت ها و نکات مرتبط با جراحی بینی گوشتی

اشخاصی که بینی شان غضروف های ضعیف و پوست ضخیم و چرب دارد با برخی محدودیت ها در فرم دهی بینی شان روبرو می باشند که جراحان بینی در رابطه با این محدودیت ها در جلسه مشاوره قبل از عمل با آن ها صحبت خواهند نمود.

بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد:

بینی های فانتزی سربالا و دارای قوس زیاد بوده و معمولاً خیلی کوچک می شوند. به دلیل ضعیف بودن استخوان های بینی های گوشتی نمی توان هیچ یکی از این تغییرات را در ساختار آن ها اعمال کرد. لازم به ذکر است این تغییرات حتی در صورت امکان اعمال، قابل مشاهده نخواهند بود زیرا پوست ضخیم بینی های گوشتی اجازه نمایان شدن این ظریف کاری ها را به اطرافیان نخواهد داد.

توصیه دکتر سوسن میرالهی ، جراح بینی کرج به افرادی با بینی های گوشتی این است که بیشتر سعی در تقویت ساختار بینی خود و اصلاح عیوب موجود در آن داشته باشند.

نتیجه جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر نیست:

در گذشته که علم پزشکی در ابتدای راه خود قرار داشت جراحان بینی نمی توانستند تغییرات زیادی بر روی بینی های گوشتی اعمال کنند و تنها قادر به اندکی کاهش سایز آن بودند که در برخی موارد بینی به فرم اولیه خود باز می گشت. اما امروزه و با تکنیک هایی همچون گرافت گذاری دست جراحان برای اعمال تغییرات لازم بازتر بوده و احتمال برگشت نتیجه بینی به فرم اولیه به حداقل رسیده است.

تورم و کبودی بعد از جراحی بینی گوشتی :

ویژگی های بینی های گوشتی موجب می شود که تورم و کبودی بعد از جراحی این نوع بینی ها به مراتب بیشتر از جراحی زیبایی بینی استخوانی بوده و مدت زمان لازم برای برطرف شدن این عوارض نیز بیشتر از بینی های استخوانی به طول بیانجامد.

دکتر سوسن میرالهی در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی توضیحاتی در رابطه با اقدامات موثر در کاهش هر چه سریع تر این عوارض به شما ارائه خواهد نمود که می بایست آن ها را رعایت کرده و انجام دهید. از جمله این اقدامات می توان به استفاده از چسب بینی اشاره کرد.